Klubiga liitujale

Info lapsevanemale

NÜKE ÕPPE-TREENINGSÜSTEEM

Nüke õppe-treeningkavad jagunevad vöö värvide järgi erinevatesse raskusastmetesse (klassidesse): valge, kollane, oranž, roheline, sinine, pruun ja must. Iga vöö jaguneb omakorda veel astmeks. Vöö, mis näitab karateharrastaja arenguastet, hõlmab erinevate karatetehnikate ja õppeharjutuste valdamist, kata (võitlus kujuteldava vastasega) ja kumite (kahevõitlus) vilumust.

Sellele lisandub etiketi ning rituaalnõuete teadmine ja järgimine, ka karate ajaloo, filosoofia, psühholoogia ja muu sporditeooria tundmine. Iga karateharrastaja peab teadma, mis on viisakus, ausus, enesekontroll, püüdlikkus, distsipliin, julgus (vaprus) jne. Õppe-treeningsüsteem, mis tugineb karates vööprogrammidele, loob soodsa aluse õpilase järk-järguliseks arenguks. Karatealane eneseteostus on sügavam kui lihtsalt vööeksamite sooritamine või sport.

LAPSED targaks, tubliks, tugevaks ja terveks!

Parim aeg treeningute alustamiseks on lastel kooliminekuiga – siis on trennis kergem hakkama saada. Normaalseks kehaliseks arenguks, tervise tugevdamiseks ning sportliku huvi ja tubliduse kujundamiseks vajab iga laps vähemalt 3–4 korda nädalas 1–1,5 tundi liikumist. Kui ta saab selle lastepäraselt korraldatud liikumis- või treeningtunnist, on kõik hästi.

Kui laps tunneb trennist ja liikumisest rõõmu, sirgub temast kehaliselt aktiivne inimene, kellel ei tule mõttessegi spordist eemale hoida, ning saab varakult aru, mida teha selleks, et olla terve. See on füüsiline ja vaimne pagas kogu eluks.

Me kõik tahame, et meie lapsed oleksid targad, tublid, tugevad ja terved. Selleks tuleb meil motiveerida ning suunata oma lapsi lisaks koolitükkide õppimisele ka aktiivselt liikuma ja sporti tegema.
Laste huvi ning harjumuste kujunemisel sportliku tegevuse vastu sõltub väga palju ka lastevanemate hoiakutest ja suhtumisest. Trennis käivatele lastele on ema ja isa toetus ning tunnustus väga oluline!

Kõigile klubisse registreerunutele antakse esimese aasta õppekava ja kalenderplaan